Desanka Maksimovic

Home Forums PREVOD POEZIJE / Poetry Translations Desanka Maksimovic

This topic contains 7 replies, has 4 voices, and was last updated by Spring Spring 7 years, 9 months ago.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Dragana
    Participant

Da li neko ima prevod Desankine pesme”Lutke racunaju”?

Spring
    Spring
    Keymaster

Evo sad imamo svi: Translated Poem: Desanka Maksimović – Lutke računaju

(mada je ta pesma vrlo nezahvalna za prevodjenje)

Dragana
    Participant

Hvala puno na brzom odgovoru!!!

Pozdrav!

Spring
    Spring
    Keymaster

Nema na cemu i drugi put! 🙂

NIZ
    Participant

Da li iko ima prevod ove pjesme Desanke Maskimovic? 😐

Mislim da se zove Po rastanku i ima 3 dijela….

Unaprijed hvala…..

Spring
    Spring
    Keymaster
    Gordana16
    Participant

Da li neko ima prevod na engleskom jeziku ili bi mi mogao eventualno prevesti na engleski 2 poeme od Desanke Maksimovic?

1) SREĆA

Ne merim više vreme na sate,ni po sunčevom vrelom hodu;dan mi je kad njegove se oči vrate,a noć kad ponovo od mene odu. Ne merim sreću smehom, ni time da li je čežnja moja od njegove jača;sreća je meni kad bolno ćutim s njime,i kad nam srca biju ritmom plača. Nije mi žao što če života vode odneti i kaplju moga življenja;sad neka mladost i sve neka ode;on je stao kraj mene pun divljenja.

2) Svaka tvoja rec

Svaka tvoja reč, u meni je do pesme porasla svaka tvoja reč.
    Svaki tvoj dodir, u meni je do zagrljaja porastao svaki tvoj dodir. Naš slučajni susret, u meni je do života porastao,naš slučajni susret.Sve što mi se zbog tebe dogodilo, kao očarano živi u meni, i čini se, neće proći,sve što mi se zbog tebe dogodilo.I volela bih da te tek sada volim prvi put.Volela bih da ne verujem da će mi srce za tobom proćikada budeš jednom otišao.

HVALA!!! 🙂

Spring
    Spring
    Keymaster
Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.

DraganaHome › Forums › PREVOD POEZIJE / Poetry Translations › Desanka Maksimovic This topic contains 7 replies, has 4 voices, and was last updated by  Spring 7 years, 9 months ago. Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total) Author Posts January 14, 2011 at 9:16 pm #45132 DraganaParticipant Da li neko ima prevod Desankine...Profesionalni prevodi vaših omiljenih pesama. Translation of Serbian, Croatian, Bosnian, ex-YU lyrics, poems etc. All Eurovision Lyrics