Dire Straits

Home Forums PREVOD PESAMA sa engleskog Dire Straits

This topic contains 30 replies, has 5 voices, and was last updated by Avatar Samurban 6 years, 4 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • Author
    RockKnopfler
    Participant

Spring I,jel se može očekivati prevod ili???

RockKnopfler
    Participant

Spring I,jel se može očekivati prevod ili???

Spring
    Spring
    Keymaster

ili … ?
    U principu sve pesme budu prevedene cim nadjemo vremena

RockKnopfler
    Participant

Ma to je samo otp. značilo “ili da pogledam na drugom mestu”,ništa uvredljivo,sarkastično i slično 😉 …

Spring
    Spring
    Keymaster
    RockKnopfler
    Participant

Najlepše zahvaljujem,stvarno ste majstori 🙂 Lepo bi bilo ako biste mogli da prevedete još i čuvenu njihovu stvar “Brothers in Arms”,onda bi zaista ispunili sve moje skromne zahteve za grupu Dire Straits.Veliki pozdrav od srca ;D 🙂

Spring
    Spring
    Keymaster
    RockKnopfler
    Participant

Auff,iskreno ovoliko brzo se nisam nadao.Veliko hvala i zaista svaka čast… 🙂

Spring
    Spring
    Keymaster

I drugi put! 🙂

sakali
    Participant

Moze li “Walk Of Life”? Znam da sam malo dosadan al’ shta da radim kad me zanima,a bash nigde ne moze da se nadje 😉

Spring
    Spring
    Keymaster

Naravno da nisi dosadan ali ova pesma je dosta nezahvalna za prevodjenje.. 😕

♫ Tekst i prevod pesme: Dire Straits – Walk Of Life

sakali
    Participant

Pa u poredjenju sa Eminemom,jeste sigurno.Priznao sam u proshlom zahtevu za Engleski,ja kao jezik najjbolje znam francuski,to mi je malte ne kao srpski,ali shta vredi kada je vecina stvari na engleskom.Od Dire Straits-a jedino shto bi josh mogli da prevedete je “calling elvis” i “tunnel of love”,onda bi na ovom sjajnom sajtu imali sve njihove najjvece hitove.Zaista nzm. kako da vam zahvalim.Puno srece sa daljim mushterijama(da ih tako nazovem) i VELIKI POZDRAV…

Spring
    Spring
    Keymaster

Hvala sakali!

Zapravo Eminem je najnezahvalniji za prevodjenje jer su mu tekstovi prvo dugacki a drugo, iziskuju istrazivanje (sto je naravno slucaj i kod pesama od npr. Dire Straits ali ..), sto sve zajedno, bar za mene, ima vrednost pribliznu onoj koju stvara Grand produkcija 😀

Sto se srece tice, bicu slobodna da te lepe zelje ‘upotrebim’ na svoje profesionalno prevodjenje a prevodjenje pesama je samo zabava i veoma sam zadovoljna kad nekog usrecimo nekim prevodom 🙂

sakali
    Participant

Auuu kakav paradoks,neverovatno.Ja sam razumeo da ne-zahvalna zapravo znachi laka,preshao sam preko te rechi ne-razmishljajuci.Jer ako nema srpskog prevoda,trazim francuski.Za ovu nisam uspeo da nadjem pa je ispao mali nesporazum.Inache,shta vishe dodati od proshlog posta a ne-ponavljati se 😀 Hvala josh jednom i to je to 😀

sakali
    Participant

Kažem vam,smešno zvuči ali je tako.U fazonu “ala je ovaj nezahvalan, pa nam traži toliko nezahvalne pesme i za prevodjenje” i ja tražio još dve.A za Eminem-a se naravno podrazumeva,neko ko ima takav vokabular, takve stihove i tolike stihove,logično je da su samim tim i teški.Pa ispao ja još ne zahvalniji i sam vam tražio još dve pesme takodje teške xD Vi ste možda u neku ruku vrv. mislili da sam malo ironičan po tom pitanju(za Eminem-a)ali verujte da nije tako,kome sad objasniti al’ ajd ❓

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)

You must be logged in to reply to this topic.

RockKnopflerHome › Forums › PREVOD PESAMA sa engleskog › Dire Straits This topic contains 30 replies, has 5 voices, and was last updated by  Samurban 6 years, 4 months ago. Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total) 1 2 3 → Author Posts June 7, 2012 at 10:08 pm #45394 RockKnopflerParticipant Spring I,jel se može očekivati prevod ili??? June...Profesionalni prevodi vaših omiljenih pesama. Translation of Serbian, Croatian, Bosnian, ex-YU lyrics, poems etc. All Eurovision Lyrics